Teodor

7. ledna 2017 v 12:03 |  Členi II
Jméno: Teodor
Věk: 8 let
Pohlaví: Drak (neplodný)
Magie: Psychická (myslí může přesouvat předměty, vytvářet iluze,...)
Povaha: I když byl Teo výtvorem lidí, je většinou k drakům mírumilovný. Problémem jsou jeho dvě hlavy které často draky vyděsí, proto je samotářský. Rád zkoumá nová místa, včetně jeskyní.
Minulost: Vyklubal jsem se z vajíčka jako normální dráče, jen s jedním háčkem. Lidi vedle mě začali výskat radostí a plácali se po zádech jako cvoci. Nechápavě jsem se na ně díval. "Konečně se nám to povedlo!" Zasmál se jeden z lidí. "Teď s ním můžeme dobít Tokyo!" Zavýskl druhý. A odešli. Pořád jsem ale někde v dálce slyšel jejich radostné výkřiky. V noci to bylo ještě horší. Všude kolem se rozléhala hudba, křik, řev. Prostě párty. Lehnul jsem si a pozoroval maso, které mi tu nechali. Chvíli jsem si s ním hrál, ale poté jsem ho snědl. O měsíc později: Lidé mě dovlekli v řetězech do klece, kde byl nějaký drak. Měl dlouhý krk, na kterém byla jedna hlava s osmi očima. Když za mnou lidé zavřeli dveře, zmocnil se mě strach. Drak zařval a rozběhl se na mě. Lehce mě kousl. Zaskučel jsem a odtáhl se od něj. Drak to zkusil znovu, ale já se ani nehnul. Lidé začali neklidně brebentit. Dělej že se mnou bojuješ! Promluví na mě. Tupě se na něj dívám. Měl zavřenou tlamu, jak ale mluvil? Mluvím na tebe v myšlenkách, Dráče. Dělej to co ti říkám - dělej že mě koušeš! Krátká odmlka. Věř mi Rozhodl jsem se mu věřit. Rozběhl jsem se k drakovi a kousl ho do tlapy. Drak zařval, ale ne bolestí. Pobaveně. Pochopil jsem, proč to děláme. Zasmál jsem se a dál draka kousal a drak dál řval. Potom si rychle lehnul, jakože spadl. Lidé za mnou vykřikli a začali tleskat. "Dráče, a tak silné? To je k neuvěření!" Chvíli stáli u klece a dívali se na mě. Po tom odešli a drak se postavil. "Jsi chytrý." Řekne hlubokým drsným hlasem. Zvedne ocas a zpod něj vykoukne nějaké jiné dráče. Hned jak mě uvidí, vykřikne a schová se zase za draka. "Halo?" Jdu k ocasu a vykouknu na dráče, které zase vykřikne a přitiskne se k zemi. Schová si hlavu packama a vyděšením pláče. "Co jsem mu udělal?" Zeptám se. Drak ke mě natáhne dlouhý krk. "Bojí se tě. Jednou to pochopíš."
O rok později: Drak se jmenoval Eight, díky jeho osmi očím. "Jak se jmenuji já?" Zeptám se ho. "Lidé tě pojmenovali Double, ale lidské pojmenování neplatí. Drak nemůže přijmout jméno od lidí." Odmlčel se. "Takže?" Chtěl jsem vědět víc. "Draka musí drak pojmenovat. A já tě pojmenuji..." Další odmlka. Měl jsem toho plné zuby. "Teodor. Tvé jméno jest - Teodor." Usmál se, já také. Mám jméno! Mám jméno! A velmi krásné. "Ale tobě jméno dali také lidé, proč si tak říkáš?" Zeptal jsem se ho. Drak posmutní. "Od jednoho roku nelze jméno změnit. A když mě byl rok, nebyl tu žádný drak, takže mi zůstalo Eight." Chápavě jsem přikývl.
Další den: UTÍKEJ! Zařval na mě Eight v mysli. Okamžitě jsem se probudil ze snu a vyskočil na nohy. Pár sekund jsem sledoval lidi jak táhnou Eighta uličkou pryč... a nezavřeli bránu! DĚLEJ! OSVOBOĎ SE! Zařval ještě výrazněji. Na nic jsem nečekal. Protáhl jsem se dvířky a co nejrychleji proběhl dlouhou uličkou. Na konci stáli lidé se zbraněmi. Lidé na mě začali mířit a vystřelili. Zaklapal jsem zuby a stal se zázrak! Letící kulky se ve vzduchu zarazily a letěly zpět na lidi. Kulky zařvaly a všude byl kouř. Proběhl jsem východem a roztáhl křídla. Poprvé jsem vylétl na nebe a bez hlavě letěl pryč. Sbohem... Uslyšel jsem poslední Eightovo slovo. Poté jsem jen vnímal jeho bolest, která po dvou dnech utichla. Byl mrtev. Vyrovnal jsem se s tím těžko, ale život jde dál.
O dva roky později:
Přistál jsem u jezírka a napil se. Pak jsem se i zamračil. Došlo mi, že to rozmazané bledě barevné ve vodě je odraz. Něco jako zrcadlo, které jsem jednou v kleci viděl. Držel ho člověk s dlouhou hřívou a upravoval se. Zadíval jsem se do vody pozorněji a zalapal jsem po dechu. "Já mám dvě hlavy?!" Vhrkly mi do očí slzy. V hlavě jsem si vybavil to dráče, které se mě bálo a Eightova slova: "Bojí se tě, jednou to pochopíš." A to "jednou" právě dorazilo...
O několik let později: S hlavami jsem se naučil žít, zajímavé bylo jen to, že jsem od doby, co jsem zjistil že mám dvě hlavy mluvil dvojitým hlasem. Mnoho zvířat mi kvůli tomu nerozumělo. Pch! Tak si zkuste mluvit dvěma hlavama!
S magií jsem trénoval, zkoušel nové věci a testoval její sílu. Myslel jsem si, že o ní vím vše, ale při tom jsem o ní věděl sotva polovinu. Rozhodl jsem se tedy přeletět na jiný kout země a najít draka, který mě o psychické magii řekne víc...
Dovednosti: 100 B
Síla: člověk by řekl že má díky dvoum hlavám výhodu, ale opak je pravdou. Zkuste si ovládat dvě hlavy naráz! - 31b.
Rychlost: jaká křídla, taká rychlost - 28
Výdrž: 26
Inteligence: Teodor je znám svou najivitou a tím, že na všechno skočí - 15
<><><><><><>
Obrázek:

MAZLÍČCI

Jméno: Chappík
Druh: Cerberus
Pohlaví: Samec
Magie: Černá magie, oranžový plamen
Dovednosti: 50B.
Síla: 18
Rychlost: 12
Výdrž: 20
Obrázek:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama